Šalčio keliamas pavojus jau pasitraukė į istoriją

Įdomybės

Šis nenuspėjamas pavasaris mums padovanojo atsitiktinius orų modelius, užklupo mus netikėtai. Daugelis sodininkų nukrypo nuo įprastos sodinimo tvarkos ir atidėjo savo veiklą dėl netikėto sniego ar staigių šalčių. Vis dėlto iškilaus Baltijos šalių šiltnamių komplekso „Kietaviškių gausa“ vyriausiasis agronomas ragina žmones vazonuose sodintus sodinukus nuo palangių perkelti į šiltnamius ir be baimės sėti įvairiausias daržoves.

Šalčio keliamas pavojus jau pasitraukė į istoriją.

Gegužės mėnuo daugeliui sodininkų paprastai būna įtemptas. Šio mėnesio pirmosiomis dienomis įprasta į šiltnamį perkelti jaunus pomidorų ir agurkų augalus ir inicijuoti įvairių kitų sodo kultūrų sėją. Deja, nepaisant vėlyvo pavasario, orai buvo panašūs į žiemos orus su nuolatiniu sningu ir šalta temperatūra. Vis dėlto agronomas ramina, kad šalnų pavojus išsisklaidė, ir ragina tuos, kurie atidėliojo sodo darbus, paspartinti pastangas.

„Tie, kurie laikėsi įprasto sodinimo grafiko ir pirmąsias daržoves pasisodino šių metų balandį, greičiausiai susidūrė su problema, kai daigai nušalo. Tad jei planuojate persodinti pasėlius ar visai nepradėjote sėti, tai darykite nelaukdami, nes dabar galite pasėti visas daržoves“, – šypsosi N. Rakickas.

Į kokius veiksnius reikia atsižvelgti perkeliant sodinukus į žemę?

Padidinkite daigų atsparumą.

Patyrę sodininkai tikriausiai žino apie esminį sodinukų „sukietėjimo“ procesą prieš juos persodinant į šiltnamį. Tai reiškia, kad gležnus sodinukus laipsniškai veikia lauko elementai ir nenuspėjami oro modeliai, pageidautina tiesioginių saulės spindulių arba arti atviro lango. Taip darant žymiai padidėja tikimybė, kad sodinukai klestės naujoje dirvožemio buveinėje. Be to, persodinant pomidorus ir agurkus į šiltnamį būtina atsižvelgti į tam tikras gaires, nes šios priemonės padeda užtikrinti gausų derlių.

„Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į daigų sodinimo gylį: agurkų daigus patartina sodinti negiliai – net su šaknų paviršiumi. Tuo tarpu sodinant pomidorus reikėtų atsižvelgti į pomidorų sodinuko dydį. : jei daigas aukštas, tuomet patartina sodinti giliau į žemę, nes taip jis išaugins daugiau šaknų. Taip pat galite „paguldyti“ aukštą sodinuką. Na, o jei daigas mažas, tai sodinkite. negiliai žemėje, kaip agurkai. Ir, žinoma, nepamirškite po pasodinimo augalų gausiai palaistyti“, – primena N. Rakickas.

Kalbėdamas apie sodinimo tankumą, „Kietaviškių gausos“ agronomas pabrėžia, kad svarbu išlaikyti optimalų atstumą tarp augalų, paliekant pakankamai vietos jiems augti. Dėl to viename kvadratiniame metre patartina sodinti 3-4 pomidorų daigus, o agurkus galima sodinti kiek tankiau – iki 5 daigų kvadratiniame metre.

Patiko? Pasidalink