Agava (Agave) – liaudies žinoma kaip vaistas nuo reumatizmo

Gėlės

Amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos. Mūsų liaudies žinoma kaip vaistas nuo reumatizmo. Kambariuose daugiausia auginama amerikinė agava – Agave americana L., kilusi iš Meksikos. Iš jų lapų pluošto Meksikoje ir dabar vejamas labai tvirtas špagatas, virvės, pinami krepšiai, neriami tinklai. 15 šaknų, stiebų ir lapų varomas spiritas. Be to, surenkamos jaunų žiedstiebių saldžios sultys, kurias raugindami meksikiečiai pasigamina svaiginamo gėrimo.

TSR Sąjungoje agavos laisvai auga Juodosios jūros pakrantėse, Kaukaze ir Kryme. Jų lapai stori, mėsingi, Blinkę į šalis, dygliuotais kraštais. Savo tėvynėje je išauga iki 3 metrų ilgio, o žiedstiebis iki 8-10 metrų aukščio. Daugelis lelijas panašių kreminių, baltų žiedų, sutelktų į milžinišką žiedyną, žydi aštuntais-dešimtais metais. Kambariuose augančių žydinčių agavų nepastebėta, ir, galbūt, dėl to yra susidariusi nuomonė, kad agavos pražysta tik po 100 metų.

Kambariuose agavos auginamos saulėtoje vietoje, vasarą laistomos gausiai, o žiemą – saikingai. Agavos veisiamos šaknų atžalomis. Žemių mišinys paruošiamas iš 2 dalių velėninės, 1 dalies durpinės, 1 dalies lapinės žemės ir 1 dalies smėlio. Vasarą agavas galima išnešti į balkoną ar terasą ir gėlynams papuošti. Labai gražiai atrodo margalapė agava.

Skaitykite:

Augalų parinkimas, atsižvelgiant į kambarių temperatūrą

Aspidistra (Aspidistra) Labai Nelepus Augalas

Papliauška (Sagittaria) įdomus vandeninis augalas

Patiko? Pasidalink