Filodendras (Philodendron)

Gėlės

Gentyje yra apie 275 rūšys. Priklauso ajerinių (Araceae) šeimai. Auga tropinėse Amerikos srityse. Tai stambios lianos su stambiais lapais, gausiomis orinėmis šaknimis. Žiedynas burbuolė.

Laipiojantysis filodendras (Ph. scandens) yra neretai auginamas kambariuose. Jie užaugina ilgą, ploną, lapuotą, nesišakojantį stiebą. Lapai širdiški 8-14 cm ilgio, senesnių saulėtoje vietoje auga iki 18-30 cm ilgio, žali. Yra keletas augalų formų su margais įvairaus dydžio lapais.

Šie dekoratyvūs lapiniai augalai tinka sienelėms apželdinti arba auginti kabančiose vazose. Yra nereiklūs, pakenčia sausą kambarių orą ir šviesos nepriteklių. Gerai auga 18-20°C temperatūros patalpose. Jauni augalai persodinami kas rečiau. Dieną prieš lietų ant lapų susidaro vandens lašeliai.

Dauginami auginiais, supjaustant stiebą į gabalėlius po 1 bamblį. Kabančio filodendro auginiai Auginiai pridengiami plėvele, kad neišdžiūtų, neturi turėti nors vieną lapą, kitaip neįsišaknyja. guliariai laistomi, purškiami. Įsišaknijimui tinka smėlis arba durpių mišinys. Filodendrai sodinami į sunkesnės derlingos žemės mišinį.

Patiko? Pasidalink