Žiemė (Vinca) – tropinis augalas

Gėlės

Žiemė – tai augalas, kuris gali augti šiltose vietose ištisus metus, o šaltesnėse – tik vieną sezoną. Kai kas mano, kad tai nėra labai ypatinga, tačiau buvo sukurtos naujos Žiemė augalų rūšys, kurios yra daug spalvingesnės ir lengviau išauginamos iš sėklų.

Žiemė lapai yra tamsiai žali ir kieti. Gėlės yra rausvos arba violetinės spalvos. Žiemė auga greitai ir gali užaugti tikrai aukšta, iki 45 cm. Bet saugokitės! Žiemė yra nuodinga šunims ir katėms ir gali susargdinti žmones.

Žiemė geriausiai auga vietose, kuriose yra daug saulės šviesos, bet taip pat gali išgyventi vietose, kuriose saulės šviesos yra mažiau. Tačiau jei saulės šviesos nepakanka, augalai gali sustingti.

Žiemė augalams geriausiai tinka gerai nusausinanti dirva. Kad sunki dirva geriau nusausintų, įmaišykite šiek tiek komposto ar smėlio. Jūs taip pat galite auginti žiemkenčius pakeltose lysvėse ar konteineriuose, naudodami gerai nusausinantį vazonų mišinį.

Laistyti Žiemė augalus svarbu, bet nesinori jų perlaistyti. Geriausias būdas juos laistyti yra palaukti, kol viršutinis dirvožemio colis išdžius, ir tada gerai laistyti. Jei jūsų gyvenamoje vietoje nuolat lyja, per žiemą jų laistyti visai nereikės, nes gerai auga sausoje dirvoje.

Šis augalas geriausiai auga karštu ir drėgnu oru. Pasodinus per anksti vėsų pavasarį, blogai seksis, o rudenį atvėsus orams jis pradės nykti.

Trąšos padeda augalams augti. Į lysvę galite įberti komposto arba sodinant naudoti lėtai veikiančias trąšas. Vazonuose esančius augalus reikia šerti dažniau, nes nutekėjus vandeniui maisto medžiagos išsiplauna.

Dauginimas yra būdas iš vieno augalo pagaminti daugiau augalų. Tai galite padaryti ankstyvą rudenį paėmę auginius iš augalo, o žiemą įšakniję juos vandenyje. Tada įsišaknijusius auginius galėsite sodinti į žemę žiemos pabaigoje, o iš jų išaugs daigyno augalai, kuriuos bus galima sodinti pavasarį, atšilus orams.

Norėdami užsiauginti žiemkenčių iš sėklų, pradėkite jas lauke likus maždaug 3 mėnesiams iki paskutinių metų šalnų. Uždenkite sėklas kažkuo, kas apsaugotų nuo šviesos, ir, jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad temperatūra būtų maždaug. Kai daigai išdygs, pamažu pratinkite juos savaitę ar 10 dienų būti lauke prieš sodindami į sodą.

Geriausias būdas paskatinti Žiemė žydėjimą yra užtikrinti, kad augalas gautų pakankamai saulės šviesos ir nebūtų perlaistytas.

Žiemė augalai gali susirgti nuo tokių dalykų kaip grybelis, puvinys ir kenkėjai. Norėdami padėti jiems išlikti sveikiems, galite juos retinti ir pašalinti visus sergančius lapus. Taip pat galite naudoti fungicidą.

Jei jūsų Žiemė lapai yra geltoni ir sausi, tai gali reikšti, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirva permirkusi, pageltę ir vytantys lapai yra ženklas, kad per daug drėgmės, ir juos nesunkiai pašalinsite.

Patiko? Pasidalink