Kava be kofeino – tai kava, iš kurios pašalinta didžioji dalis kofeino

Kava

Daugumoje kavinių vietoj įprastos kavos galite užsisakyti kavos be kofeino. Nors ji vadinama kava be kofeino, joje vis tiek yra šiek tiek kofeino. Kai kurie žmonės mėgsta kavą be kofeino, nes joje yra mažiau kofeino nei įprastoje kavoje, o kiti jos nemėgsta, nes joje nėra pakankamai kofeino.

Kava be kofeino – tai kava, iš kurios pašalinta didžioji dalis kofeino. Kavoje be kofeino vis dar yra nedidelis kofeino kiekis, tačiau jo yra daug mažiau nei įprastoje kavoje.

Kofeino kavoje be kofeino yra daug mažiau nei įprastoje kavoje.

Kavą be kofeino galima pagaminti trimis būdais: šveicariško vandens, anglies dioksido ir metilo chlorido. Daugiau apie tai, kaip gaminama kava be kofeino, galite sužinoti spustelėję čia.

Šveicariško vandens metodas – tai procesas, kurio metu iš kavos pupelių pašalinamas kofeinas.

Žalios kavos ekstraktas gaminamas mirkant žalias kavos pupeles vandenyje, kol sugeriamas visas vanduo. Tada kofeinas išfiltruojamas ir ekstraktas dedamas į kavos pupeles, kuriose jau yra kofeino. Pupelės ir ekstraktas bando susibalansuoti, kol išnyksta beveik visas kofeinas.

Anglies dioksidas – tai dujos, kurios susidaro mums kvėpuojant ir degant tam tikriems daiktams. Tai viena iš oro sudedamųjų dalių.

Anglies dioksidas gali būti naudojamas įvairioms cheminėms medžiagoms, pavyzdžiui, kofeinui iš kavos, atskirti, pumpuojant jį per kavos pupeles.

Metilo chloridas yra dujos, naudojamos kai kuriuose pramoniniuose procesuose. Įkvėpus jo, jis gali būti kenksmingas, todėl svarbu būti atsargiems jo aplinkoje.

Metileno chloridas yra cheminė medžiaga, padedanti iš kavos pupelių pašalinti kofeiną. Anksčiau žmonės tam naudojo kitą cheminę medžiagą, vadinamą benzenu, tačiau vėliau paaiškėjo, kad benzenas gali sukelti vėžį. Dabar dauguma įmonių vietoj to naudoja etilacetatą arba metileno chloridą.

Kai kurie žmonės nerimauja dėl metilchlorido, nes jis gali būti toksiškas ir pažeisti centrinę nervų sistemą.

Vyriausybė nusprendė, kad maži metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes didesni nei 0,001 % likučiai yra draudžiami.

Jei stengiatės išlikti sveiki, galbūt norėtumėte pereiti prie kavos be kofeino. Joje vis dar yra tų pačių gerųjų medžiagų kaip ir įprastoje kavoje, tik be kofeino. Bekofeininė kava taip pat yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet vis tiek nori mėgautis kavos skoniu. Kita galimybė – pusiau kavos kava, kurioje yra mažiau kofeino nei įprastoje kavoje.

Ar būtų gerai gerti kavą be kofeino?

Sprendimas, ar gerti kavą be kofeino, ar ne, priklauso nuo žmogaus ir jo sveikatos būklės. Kai kurie kavos be kofeino gėrimo privalumai, o kai kurie trūkumai.

Yra tam tikrų privalumų geriant kavą be kofeino vietoj įprastos kavos. Pavyzdžiui, kavoje be kofeino yra mažiau kofeino, o tai gali būti naudinga žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui arba nori išvengti jo šalutinio poveikio. Be kofeino kavoje taip pat yra antioksidantų, kurie gali būti naudingi jūsų sveikatai.

Kava be kofeino gali padėti išlikti budriems ir budriems.

Jautrumas kofeinui reiškia, kad kai kurie žmonės blogai reaguoja į kofeiną. Jei geriate kavą be kofeino, jums nereikės nerimauti dėl blogo kofeino poveikio, pavyzdžiui, negalėjimo užmigti, nerimo jausmo ar greito širdies plakimo.

Patiko? Pasidalink