Slyvų medžių augimo pagrindai

Įdomybės

Prieš pradedant slyvų auginimo kelionę, svarbu susipažinti su slyvų augimo pagrindais. Suprasdami slyvos medžio gyvenimo ciklą ir idealias sąlygas jam augti, padėsite pagrindą sėkmingam sodinimui.

Slyvų medžio gyvenimo ciklas

Slyvos medis pereina kelis savo gyvenimo ciklo etapus. Jis prasideda kaip sėkla ir sudygsta iki sodinuko. Šiame etape sėkla iš dirvožemio sugeria vandenį ir maistingąsias medžiagas, todėl išbrinksta ir galiausiai išsiskleidžia. Kai daigas išdygsta, jam išauga pirmieji lapai, kurie yra labai svarbūs fotosintezei.

Augdamas daigas pereina į medelio stadiją. Šiame etape slyva išvysto stiprią šaknų sistemą, kuri ją įtvirtina žemėje ir iš dirvožemio sugeria vandenį bei maistingąsias medžiagas. Be to, medelis toliau auga į aukštį, augina daugiau lapų ir šakų.

Po kelerių metų medelis subręsta ir tampa suaugusiu slyvmedžiu, galinčiu užauginti slyvas. Šiame etape medžio šakos būna tvirtos ir gerai išsišakojusios, o tai suteikia tvirtą pagrindą vaisiams auginti. Jei slyva bus tinkamai prižiūrima ir prižiūrima, ji ir toliau kasmet derės.

Idealios sąlygos slyvų medžiui augti

Slyvos gerai auga tam tikromis klimato sąlygomis ir tam tikro tipo dirvožemyje. Joms labiau patinka saulė arba dalinis pavėsis, nes taip jos gauna optimalų saulės šviesos kiekį fotosintezei. Rinkdamiesi sodinimo vietą, įsitikinkite, kad joje tiesioginiai saulės spinduliai šviečia bent šešias valandas per dieną.

Kalbant apie dirvožemį, slyvos mėgsta gerai drenuojamą dirvožemį, kuriame gausu organinių medžiagų. Toks dirvožemis leidžia tinkamai vystytis šaknims ir neleidžia susidaryti drėgmei, kuri gali sukelti šaknų puvinį. Prieš sodinant derlingumą ir drenažą pagerinsite, jei dirvožemį papildysite kompostu arba gerai perpuvusiu mėšlu.

Be to, kad slyvos užmegztų vaisius, joms reikia tam tikro atvėsimo valandų skaičiaus. Atšaldymo valandos – tai valandų skaičius, kai medžio ramybės periodu temperatūra yra. Šis atšaldymo laikotarpis padeda nutraukti medžio ramybę ir skatina sveiką žydėjimą bei vaisių užmezgimą. Skirtingoms slyvų veislėms būdingi specifiniai atvėsimo valandų reikalavimai, todėl svarbu pasirinkti jūsų klimatui tinkamą veislę.

Tinkamas atstumas taip pat labai svarbus slyvų augimui. Įsitikinkite, kad slyvą sodinate bent 15-20 metrų atstumu nuo kitų medžių ar statinių, kad būtų užtikrintas tinkamas oro srautas ir saulės šviesos skverbimasis. Taip išvengsite ligų ir užtikrinsite optimalų augimą bei vaisių derlių.

Suprasdami slyvų gyvenimo ciklą ir idealias jų augimo sąlygas, būsite gerai pasirengę pradėti slyvų auginimo kelionę. Nepamirškite tinkamai prižiūrėti ir rūpintis kiekvienu medžio gyvavimo ciklo etapu, ir būsite apdovanoti gardžiomis slyvomis ilgus metus.

Pasiruošimas sodinti slyvų sėklą

Dabar, kai jau gerai suprantate slyvų augimą, laikas pasiruošti sodinti slyvų sėklas. Tam reikia išsirinkti tinkamą slyvų sėklą ir susirinkti reikiamus įrankius bei medžiagas.

Tinkamos slyvų sėklos pasirinkimas

Renkantis slyvų sėklą, svarbu pasirinkti sveiką, jums patinkančios slyvų veislės sėklą. Ieškokite slyvų su visiškai išsivysčiusiomis sėklomis ir išsaugokite jas sodinimui. Slyvų sėklų taip pat galite įsigyti iš patikimo medelyno arba internetinio sėklų tiekėjo.

Reikalingi įrankiai ir medžiagos

Prieš pradėdami sodinti slyvų sėklas, susirinkite visus reikiamus įrankius ir medžiagas. Jums reikės vazono ar indo su drenažo skylutėmis, žemių, nedidelio semtuvėlio ar semtuvėlio ir vandens. Įsitikinkite, kad vazonas ir žemė yra švarūs, kad į sodinuką nepatektų kenkėjų ar ligų.

Slyvų sėklų sodinimo procesas

Paruošus slyvų sėklą ir įrankius, metas pradėti sodinimo procesą. Tai apima sėklos paruošimą sodinimui ir jos pasėjimą į vazoną.

Sėklos paruošimas sodinimui

Prieš sodinant slyvų sėklą svarbu ją paruošti, kad ji optimaliai sudygtų. Pradėkite nuo to, kad nuo sėklos pašalinkite likusį vaisių minkštimą, švelniai nuplaudami ją po tekančiu vandeniu. Taip pat galite sėklą per naktį pamirkyti vandenyje, kad suminkštėtų išorinis apvalkalas ir būtų skatinamas dygimas.

Sėklų sodinimas į vazoną

Kai slyvų sėklos bus paruoštos, pripildykite vazoną žemėmis, palikdami maždaug centimetrą vietos viršuje. Žemėje padarykite nedidelę, maždaug centimetro gylio duobutę ir į ją įdėkite sėklą. Užberkite sėklą žemėmis ir švelniai patręškite. Kruopščiai laistykite žemę, kol ji bus tolygiai drėgna, bet nepermirkus.

Slyvų sodinukų priežiūra

Pasodinus slyvų sėklą, svarbu tinkamai prižiūrėti ir rūpintis, kad sodinukas sveikai augtų.

Daigų laistymas ir maitinimas

Visą dygimo laikotarpį palaikykite nuolatinę dirvos drėgmę. Laistykite daigą švelniai, kad nepažeistumėte sėklų ir nesukeltumėte drėgmės. Daigui augant, gali tekti pakoreguoti laistymo grafiką, kad būtų patenkinti jo poreikiai. Be to, daigus galite tręšti subalansuotomis trąšomis, kad jie gautų augimui būtinų maistinių medžiagų.

Daigų augimo stebėjimas

Atidžiai stebėkite, kaip auga slyvų daigai. Ieškokite sveiko augimo požymių, pavyzdžiui, pasirodžiusių lapų ir stipraus stiebo. Stebėkite, ar daigas neturi kenkėjų ar ligų požymių, ir prireikus imkitės atitinkamų veiksmų. Tinkama priežiūra ir stebėjimas užtikrins sėkmingą sodinuko augimą į sveiką slyvą.

Slyvos medžio persodinimas

Kai slyvų sodinukas užaugs į stiprų ir tvirtą medį, laikas pagalvoti apie jo persodinimą į nuolatinę vietą.

Kada ir kaip persodinti

Geriausias laikas persodinti slyvą yra jos ramybės periodu, paprastai ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Pasirinkite saulėtą vietą su gerai drenuojamu dirvožemiu, atitinkančiu idealias slyvai augti sąlygas. Iškaskite šiek tiek didesnę duobę nei medžio šaknų kamuolys ir atsargiai į ją įdėkite medį. Užpilkite duobę žemėmis, užtikrindami, kad medis būtų stabilus ir vertikalus. Po persodinimo medelį kruopščiai palaistykite.

Persodinto medžio priežiūra

Persodinus slyvą, svarbu ją tinkamai prižiūrėti, kad ji sėkmingai prigytų ir toliau augtų. Reguliariai laistykite medį, ypač pirmaisiais metais po persodinimo. Aplink medžio pagrindą mulčiuokite, kad išsaugotumėte drėgmę ir nuslopintumėte piktžoles. Prireikus genėkite medį, kad išlaikytumėte jo formą ir bendrą sveikatą. Tinkamai prižiūrimas ir prižiūrimas persodintas slyvmedis klestės ir apdovanos jus gausiu skanių slyvų derliumi.

Slyvų medžio auginimas iš sėklų yra įdomus ir naudingas sodininkystės projektas. Laikydamiesi pirmiau pateikto nuoseklaus vadovo, galite sėkmingai užauginti savo slyvą ir mėgautis pasitenkinimu, kad iš sodinuko išaugo derlingas medis. Nepamirškite suprasti slyvų augimo pagrindų, tinkamai paruošti slyvų sėklą ir skirti tinkamą priežiūrą bei dėmesį įvairiais medžio gyvenimo ciklo etapais. Pasitelkę kantrybę ir atsidavimą, netrukus galėsite skinti sultingas slyvas tiesiai iš savo kiemo.

Patiko? Pasidalink