Frezija - visų mėgiamas, nedidelis svogūninis augalas, kurio žiedai kvepia pakalnutėmis (konvalijomis)

Frezija (Freesia) – visų mėgiamas, nedidelis svogūninis augalas

Gėlės

Kardelinių (Iridaceae) šeimos. Frezija – visų mėgiamas, nedidelis svogūninis augalas, kurio žiedai kvepia pakalnutėmis (konvalijomis). Ji žydi žiemą baltais, geltonais, rožiniais, raudonais ir violetiniais žiedais.

Gražiausia yra baltažiedė frezija – F. refracta Bak. Veisiama sėklomis, kurios sėjamos balandžio-gegužės mėnesiais į smėlingą kompostinę žemę. Sudygsta per 14 dienų. Daigeliai su dviem lapeliais pikuojami į 15 centimetrų gylio dėžutę daigas nuo daigo 4 centimetrų atstumu. Žemių mišinys paruošiamas iš 1 dalies lapinės, 1 dalies kompostinės žemės ir smėlio.

Dėžutė su daigeliais statoma vėdinamoje patalpoje ant lango, kuris užleidžiamas plonomis užuolaidomis, kad nekepintų saulė. Vėliau dėžutę su daigais galima išnešti į lauką arba balkoną. Rugpjūčio mėnesį frezijos persodinamos į 12 centimetrų skersmens vazonus, sodinant po 5-8 augalus kiekviename vazone. Rudenį frezijos laikomos 5-8 laipsnių temperatūroje, šviesiame kambaryje. Pasirodžius žiediniams pumpurams, frezijos pastatomos ant lango.

Pelargonija (Pelargonium) – sausų subtropikų augalas, kilęs iš Pietų Afrikos

Kambario temperatūrą tada reikia pakelti iki 10-12 laipsnių. Frezijos žydi 15-20 dienų. Norint turėti nuolatos žydinčių frezijų, reikia jas sėti kas 2-3 mėnesiai. Pasėtos frezijos žydi po 6-8 mėnesių.

Auginant frezijas iš svogūnų, žemių mišinys paruošiamas iš smėlingos lapinės ir velėninės žemės. Svogūnai sodinami į 12 centimetrų skersmens vazonus. Kiekviename vazone pasodinama po 10-12 svogūnų, kurie į žemę įkišami 2-3 centimetrų gyliu. Išaugintos iš svogūnų frezijos nėra tokios gražios, kaip išaugintos iš sėklų.

Kaip mus veikia augalų energija

Patiko? Pasidalink