Jacintas (Hyacinthus)

Gėlės

Gentyje yra tik viena rūšis. Priklauso lelijinių (Liliaceae) šeimai. Savaime auga Viduržemio pajūrio rytiniuose kraštuose ir Vidurinėje Azijoje.

Rytinis jacintas (H. orientalis) savaime auga Turkijoje ir Graikijoje. Užauga 20-30 cm aukščio. Žiedai 3-4 cm ilgio, aromatingi, suburti i 18-28 cm ilgio kekę, kurioje žiedų būna nuo 18-70. Lapai melsvai žali, linijiški, skroteliniai.

Pražysta gegužės mėnesį ir atvirame grunte žydi 18-40 dienų. Jacintai yra labai puošnios gėlės. Tinka įvairiems gėlynams ir puokštėms. Labai gražūs gėlynai, kuriuose rožiniai ir raudoni jacintai pasodinti atskirais ploteliais.

Gerai auga ir gausiai žydi lengvoje, trąšioje dirvoje, saulėtoje, nuo vėjo apsaugotoje vietoje. Nepakenčia rūgščių ir drėgnų dirvų. Sunkias ir rūgščias dirvas prieš jacintų sodinimą reikia patręšti perpuvusiomis organinėmis bei mineralinėmis trąšomis ir pakalkinti.

Iškasti svogūnai išdžiovinami vėdinamoje patalpoje. Vėliau atskiriami ,,vaikai“, jacintų svogūnai laikomi 25°C temperatūroje. Į lauką sodinama rugsėjo viduryje, 5-12 cm gyliu. Kuo stambesni svogūnai, tuo giliau. Prieš šalčius lysvės pridengiamos lapais, šiaudais ar eglišakėmis. Negalima dengti mėšlu.

Patiko? Pasidalink