Dainų šventėje Linelį jungti po kelis ratelius yra labai lengva

PASLAUGOS

Gilumoje esančios dvi poros šoka vieną nedideli polkos žingsnį tolyn viena nuo kitos scenos pakraščius, o kitu polkos.

Linų zirbimas. Grojama pirmoji muzikos dalis.

Pasisuka vietoje veidu scenos gilumą. Scenos priekyje dvi poros šoka du didokus polkos žingsnius į scenos gilumoje esančių porų tarpą. Šiuos du sulėtintus muzikos taktus merginos porose paprastaisiais žingsniais pasikeičia vietomis, kartu per dešinį petį po pusę rato ir perkeldamos dešines rankas sau per galvą. Pabaigoje visos merginos sustoja vieną veidu pasisukusios žiūrovus.

Merginos, eidamos priekį paprastuoju žingsniu, verpia

Rankų judesiai kartojami kas du taktai. Prieštaktyje mergino. Pakelia abi rankas, truputį sulenktas per alkūnę ir per riešą, pečių. Delnai į veido pusę. Dešinė ranka virš kairės rankos per keletą centimetrų. Per pirmąjį taktą merginos, sukdamos siūlus, leidžia abi rankas pamažu žemyn truputį juosmens, o per antrąjį taktą dešine perima siūlą (apsuka ranka vieną kartą apie kairę pro priekį, pro apačią, paskui aukštyn). Perimant siūlą, kairės rankos nereikia pakelia abi rankas aukštyn ligi pečių. Visa tai pakartoja. Verpdamos, aštuoniais paprastaisiais merginos ateina į scenos priekį.

Merginos pasilenkia į priekį, paima abiem rankom už prijuostėlės kraštų ir, žengdamos atgal du paprastuosius žingsnius, du kartus purto nuo prijuostėlės spalius. Žingsnis ir purtymas daromi kiekvieno takto pradžioje.

Paleidusios prijuostėles, merginos neatsitiesdamos braukia tris kartus rankomis per savo prijuostėles žemyn, norėdamos nuvalyti likusius spalius, ir žengia atbulos dar tris greitesnius paprastuosius žingsnius. Per prijuostėlę reikia braukti viršutine rankos puse. Ketvirto žingsnio vietoje merginos atsitiesia ir susikabina vienoje eilėje rankomis virš alkūnių. Kraštinių merginų laisvosios rankos už sijonų.

Kamuolio suvyniojimas. Grojama antroji muzikos dalis.

Polkos žingsniu merginų grandinės susivynioja scenos viduryje į kamuolį. Vynioti pradeda dešiniame grandinės gale (kairėje scenos pusėje) esanti mergina.

Kamuolio išvyniojimas. Grojama trečioji muzikos dalis.

Dešimčia polkos žingsnių merginos, sukdamos į kitą pusę, išvynioja kamuolį. Visos sueina į vieną eilę scenos gilumoje. Per likusius du sulėtintus muzikos taktus merginos, paėmusios rankomis už sijonų, eina viena eile tris paprastuosius žingsnius žiūrovų pusę ir ketvirto žingsnio vietoje nusilenkia. Po nusilenkimo merginos pasisuka kairėn ir išeina viena paskui kitą dešinę pusę. Išėjusios pasiima vainikėlius ir pasiruošia sekančiam merginų šokiui — Viesniankai.

Dainų šventėje Linelį jungti po kelis ratelius yra labai lengva. Iš tikrųjų beveik ir nereikia jungti, o tik sustatyti po kelis (keturis, šešis ar aštuonis) ratelius greta vienas kito ir visą šokį nuo pradžios iki galo atlikti taip, kaip jis čia aprašytas. Tokius stambintus ratelius šokio aikštėje galima išdėstyti įvairiai. Jei vienos pusės, tada visas šokėjas reikia pasukti veidu viena kryptimi, o jei iš kelių, tai tada įvairiomis kryptimis.

Merginoms atliekant Linelį, vyrai, tvarkingai išsidėstę, sėdi žemės aikštelės pakraščiuose arba viduryje, priklausomai nuo to, kurioje vietoje merginos šoka.

Šokių bateliai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir ne tik – tai BD Dance.

Patiko? Pasidalink