Miške galima rasti daug medžiagos, tinkančios tiek sausai puokštei tiek gėlių sienai

PASLAUGOS

Meniškai išpinto plokščios formos krepšelio dugno nereikia uždengti samanomis, kad matytųsi pynimas. Laikiklis padaromas iš samanų ir vielos (kaip jis daromas, aprašyta skyriuje „Ko reikia komponavimui”), gerai sudrėkinamas, jo apačia apvyniojama polietilenine plėvele, kad nesudrėktų stalas ten, kur krepšelis stovės. Laikiklis viela pritvirtinamas reikiamoje vietoje krepšelio centre ar krašte ir pridengiamas lapais ar samanomis.

Jeigu krepšelyje komponuojamos vazoninės gėlės, reikia stengtis, kad jos kuo ilgiau išsilaikytų: krepšelio vidus išklojamas polietilenine plėvele, po to drėgnų samanų sluoksniu. Žemės dėti nepatartina, nes ji greit rūgsta. Jeigu vazonas nedidelis ir lengvai telpa krepšelį, gėlė taip ir statoma. Iš didesnių vazonų gėlės išimamos, nesuardžius žemių gumulo, gerai sudrėkinamos ir statomos krepšelį ant drėgny samanų. Šaknų nupjaustyti negalima, nes gėlė trumpiau žydės. Kai krepšelį statomi keli vazonai, tušti tarpai tarp jų užpildomi samanomis. Šalia žydinčių vazoninių gėlių galima dėti dekoratyviais lapais augalus: begonijas, chlorofitus ir kt. Krepšelį paįvairins kartu sukomponuotos skintos ir vazoninės gėlės.

Komponuojant krepšelyje tiek skintas, tiek vazonines gėles, papildomi elementai gali būti paparčio, smidro ar žemyn svyrančios gebenės šakos.

Jeigu puokštei naudojami lapai, sakysim, kalijų, yra per stambūs, tai jie apkarpomi žirklėmis.

Kartais būtina vieną ar du žiedus pririšti prie lanko. Rišama plona vielele. O jeigu kuris nors žiedas paremiamas pagaliuku, jį reikia gerai užmaskuoti. Sukomponavus puokštę, apkarpoma polietileno plėvelė, palaistoma, o vazonų viršus apdengiamas samanomis.

Vazoninės gėlės krepšeliuose ilgai nepraranda savo dekoratyvumo.

Pastaruoju metu dažnai laidotuves nešamas krepšelis su baltomis skaistažiedėmis arba kalijomis su juodu gedulo kaspinu ant lanko. Tačiau krepšelis su gėlėmis — dovana. O mirusiajam galima pareikšti tik pagarbą. Tad laidotuvėms jie nelabai tinka.

Yra nemaža gėlių, kurios sudžiovintos nepraranda savo dekoratyvumo ir visą žiemą džiugina akį, atrodo lyg tik dabar nuskintos. Tai įvairiausi sausažiedžiai. Tačiau yra ir daugybė kitokių gėlių, iš kurių, tinkamai išdžiovinus, galima sudaryti puikiausią sausą puokštę. Be to, gamtoje galima rasti daug augalų, kurie išsilaiko per žiemą ir labai tinka sausoms puokštėms.

Miške galima rasti daug medžiagos, tinkančios tiek sausai puokštei tiek gėlių sienai: tai apsamanojusios ir fantastiškiausių formų šakos ir šaknys, žievė, samanos, įvairiausių spalvų,. dydžio ir formų medžio kempinės. Visa tai rinkdami nežalojame gamtos. Žinoma, nereikia barbariškai laužyti didelio klevo, beržo, šermukšnio šakų, beatodairiškai rauti augalus su šaknimis, svogūnais tam, kad dalelę gamtos įneštume į savo namus. Juk ateinančioms kartoms, kaip ir mums, reikės miško.

Patiko? Pasidalink