Patyrę sodininkai dažnai užsiima įvairių kultūrų auginimu atskirtuose šiltnamiuose

Įdomybės

Patyrę sodininkai dažnai užsiima įvairių kultūrų auginimu atskirtuose šiltnamiuose, o šis metodas yra sudėtingas pradedantiesiems, turintiems ribotus išteklius, kurie turi ieškoti alternatyvių būdų derinti savo plantacijas. Tada kyla klausimas: kaip galima veiksmingai sugyventi įvairias daržovių veisles nepažeidžiant jų individualaus augimo ir galiausiai pasiekti gausų derlių?

Sodininkystės srityje strateginis daržovių pasirinkimas šiltnamio ribose turi didžiulį potencialą vienu metu auginti daugybę kultūrų. Pastebėtina, kad tokiomis kontroliuojamomis sąlygomis auginama produkcija paprastai pranoksta tą, kuri mūsų klimato sąlygomis klesti lauke. Tačiau labai svarbu laikytis tam tikrų gairių, nes šios pastangos priklauso nuo tikslaus šių botaninių egzempliorių suporavimo ir savalaikio persodinimo. Laikydamasis šių principų, sodininkas užtikrina amžiną gausą, mėgaujasi įvairiu ir gausiu derliumi net ir kukliame šiltnamyje.

Svarstant kartu auginamų kultūrų pasirinkimą, reikia pripažinti didelį poveikį, kurį kaimyniniai augalai gali turėti bendram jų produktyvumui. Šiltnamių auginimo srityje yra dvi skirtingos pasėlių kategorijos. Tie, kurie klasifikuojami kaip „sausi“, apima tokius gerbiamus egzempliorius kaip pomidorai, melionai ir arbūzai, kurie klesti esant minimaliai oro drėgmei. Jų apdulkinimo procesas pasiekia zenitą, kai atmosfera išlieka sausa, nes per didelė drėgmė linkusi sukaupti žiedadulkes ir galiausiai sumažina jų derlių. Ir atvirkščiai, „šlapios“ veislės, įskaitant agurkus, paprikas ir baklažanus, pasižymi polinkiu greitai nudžiūti žiedadulkėms. Taigi, pernelyg išdžiūvusi aplinka lemia ankstyvą jų gležnų gėlių žiedų ir embrioninių vaisių nykimą.

Agurkai ir pomidorai jau seniai buvo užrakinti aršioje konkurencijoje, kuri pranoksta vien daržovių priešiškumą.

Deja, dažniausiai pradedančiųjų soduose auginamos daržovės yra agurkai ir pomidorai. Nepatartina juos auginti tame pačiame šiltnamyje, nes agurkams palankios didelės drėgmės, šilumos ir kondensacijos sąlygos gali pakenkti pomidorams. Ir atvirkščiai, pomidorams tinkama mikroaplinka, kuriai reikalingas dažnas vėdinimas, skersvėjis ir didžiausias sausumas, agurkams visiškai netinkama. Todėl, jei atskirų šiltnamių variantas neįgyvendinamas, juos atskirti reikia pastatyti plėvelinę sienelę, užtikrinančią optimalių sąlygų kiekvienai kultūrai sudarymą atskirose šiltnamio dalyse. Patartina pirmenybę teikti pomidorų auginimui, nes agurkai gali tinkamai klestėti lauke po apsauginiais aptvarais.

Agurkai klesti aplinkoje, kurioje yra daug šilumos ir drėgmės. Ideali oro temperatūra svyruoja nuo +20 °C iki +22 °C, o derėjimo tarpsniu jie mėgsta dar šiltesnes sąlygas, apie +26-28 °C. Reguliarus laistymas yra labai svarbus agurkams, o jų lapai taip pat gali būti naudingi retkarčiais rasojant. Verta paminėti, kad šiltas vanduo yra būtinas jų drėkinimui. Šiltnamį vėdinti dažnai nereikia, nes agurkus reikėtų vengti per daug tręšti. Kita vertus, pomidorai turi skirtingas pirmenybes. Jie klesti gerai vėdinamuose šiltnamiuose su vidutine temperatūra ir turi didelį afinitetą trąšoms. Pomidorus reikia laistyti retai, bet gausiai, sutelkiant dėmesį tik į šaknų plotą.

Darnus paprikų, baklažanų ir agurkų sambūvis įkūnija gilų tarpusavio ryšį, kurį be pastangų organizuoja gamta.

Sodininkystės srityje agurkai, paprikos ir baklažanai priskiriami „drėgnai“ florai, todėl būtinos panašios, tačiau neišsiskiriančios augimo sąlygos. Visų pirma paprikos ir baklažanai pasižymi darniu bičiuliškumu, o agurkai taip pat yra malonūs kompanionai. Tačiau labai svarbu įsitikinti, kad šie augalai negyvena kartu tame pačiame žemės sklype; vietoj to jie turėtų būti strategiškai išdėstyti skirtinguose šiltnamio kampuose arba priešingose ​​galūnėse. Verta paminėti, kad agurkai klesti ryto saulės glėbyje, o pipirai mėgaujasi švelniu vakaro spindulių glamonėjimu, o baklažanai palankiai reaguoja į aukštesnę temperatūrą, pasiekiančią skrudinta 30 laipsnių Celsijaus, pranokstančią pipirų kolegų pageidavimus.

Siekiant optimalios savijautos, patartina palaikyti maždaug +28 °C temperatūrą. Be to, pomidorus, kai jie yra arti baklažanų ir paprikų, auginti reikia atsargiai, nes protinga juos auginti atskirai. Be to, labai svarbu vengti saldžiųjų ir aitriųjų paprikų sambūvio arti, nes dėl netyčinio žiedadulkių susimaišymo saldžiosios paprikos vaisių spalva gali pakisti.

Koks priedas turi būti šalia sultingų pomidorų?

Vasarą įprasta pomidorų lysves šiltnamiuose patobulinti įtraukiant papildomą karščiui atsparią florą.

Auginant pomidorus šiltnamio ribose, labai patartina juos augti su petražolėmis, salierais, porais, bazilikais, česnakais, ridikėliais, pupelėmis, burokėliais, melionais ir arbūzais. Simbiotinis ryšys tarp baziliko ir česnako tarnauja kaip apsauginis skydas nuo daugybės ligų, kurios gali kamuoti pomidorus, ir kartu sustiprina jų skonio profilį. Apdairiai galima susipinti pomidorų eiles su pertrūkiais sodinamais česnakais ir taip pasiekti optimalų išdėstymą, atspindintį pomidorų, česnakų, pomidorų ir tt seką. Norėdami iliustruoti darnų pomidorų ir baziliko sambūvį, įsivaizduokite kruopščiai sukomponuotą eilių raštą, pakaitomis tarp pomidorų ir baziliko, kurių kiekvienas atlieka savo vaidmenį šiame žaliame gobelene.

Žaliuojantis anklavas, kuriame gausu šparaginių pupelių, pasirodė esanti palanki buveinė, nes šie ankštiniai augalai turi nuostabų gebėjimą padidinti dirvožemio derlingumą, nes jų sudėtingoje šaknų sistemoje kaupiasi azotas. Tokia kokybė ypač naudinga pomidorų klestėjimui, nes jiems ši maistinė medžiaga labai naudinga. Iš tiesų, jei kartu su pomidorais būtų stengiamasi sodinti šparagines pupeles, būtina skirti pakankamai vietos abiem pasėliams klestėti. Kai auginamos šiltnamyje, šparaginių pupelių derlius didėja eksponentiškai, todėl vos trijų ar keturių krūmų užtenka kukliam namų ūkiui išlaikyti visus metus.

Sodininkystės srityje dažnai stebima nuostabi sinergija auginant pomidorus ir salierus. Pažymėtina, kad gerbiamas šaknis salieras puikiai klesti – tai stebuklas, kuris išvengia vidutinės atviros dirvos įdirbio.

Žaliuojančiame šiltnamio prieglobstyje kartu su pomidorais darniai klesti porai. Sėjant simetriška linija prie saulės nubučiuotos pietinės sienos, jų augimas grakščiai susipina su pomidorais, sukurdamas nepriekaištingą sąjungą. Taip pat pradiniai burokėlių etapai gali būti sklandžiai auginami kartu su pomidorais. Pomidorams klestint ir kylant į dangų, burokėliai švelniai ir palaipsniui nuimami ir naudojami maistui. Pomidorams dar nepasiekus savo zenito, kur jų besidriekianti lapija meta šešėlį ant žemiau esančios žemės, burokėliai grakščiai pasitraukė iš bendros lysvės, jų paskirtis įvykdyta.

Darnioje sodo simfonijoje melionai ir arbūzai randa paguodą šalia didingo pomidorų buvimo. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į atsargumą – subtilų šių vaisių jautrumą trikdo skersvėjų vėsa. Ieškokite prieglobsčio šiltame pomidorų šiltnamio glėbyje, kur tvyro švelnus vėjelis, ir stebėkite darnų šių gausių pasėlių sugyvenimą. Deja, trokštama pomidorų melodija yra disonuojanti, kai susimaišo su kvapniais pankoliais ir švelniais žirneliais, sukuriant jiems nežalią kaimynystę.

Geriausi agurkų draugai

Visiškai subrendę agurkai pasižymi gana teritoriniu išsidėstymu, paliekant mažai vietos kaimyniniams augalams. Tačiau paprikas ir baklažanus jie maloniai apgyvendina to paties šiltnamio ribose, net rasdami paguodą kukurūzų ir ankštinių augalų draugijoje. Todėl neretai ankstyvą pavasarį žirniai sėjami pačiame šiltnamyje, kur agurkams lemta klestėti. Toks strateginis žingsnis duoda gausų ir greitą derlių, kuris harmoningai sugyvena su nuolatiniu agurkų augimu. Ši praktika ypač naudinga sodininkams, turintiems jaunus palikuonis, nes šio kulinarinio malonumo žavesiui jiems tiesiog neįmanoma atsispirti!

Krapai, gerbiamas agurkų draugas, yra geriausias jų kaimynas. Kvepiantys krapai puikiai atgraso nuo kenkėjų ir apsaugo agurkus nuo daugybės negalavimų. Šiltnamio ribose agurkai apgalvotai išdėstyti dviem eilėmis, išdėstytomis maždaug 60 centimetrų atstumu. Šių eilių pakraštį puošianti ir lysvės galus puošianti pavienė krapų sėklų linija subtiliai pasėta. Nors pankolis taip pat gali rasti paguodą tarp agurkų lopinio, protinga susilaikyti nuo kitų žolelių kompanionų. Visų pirma, agurkai jaučia didelį nepasitenkinimą šalavijų draugija.

viskas viename name

Jei yra vienas šiltnamis ir nėra alternatyvių daržovių auginimo galimybių, iškyla dilema dėl įvairių augalų rūšių suderinamumo. Tačiau su sumaniu įžvalgumu net ir iš pažiūros nesuderinami elementai gali rasti harmoniją. Padalijus šiltnamį į dvi atskiras dalis, idealiai su durelėmis abiejuose galuose, galima pasiekti raišką. Tačiau sudėtingesniuose scenarijuose, kai yra tik vienas įėjimas ir vienas langas, reikia taikyti strateginį požiūrį. Būtent, pomidorai turi būti strategiškai išdėstyti šalia durų, o po to įrengiama plėvelinė pertvara. Vėliau agurkai turi būti auginami greta pertvaros, o už jų yra baklažanai, o galiausiai paprikos turi vešėti arčiausiai lango.

Baklažanus leidžiama keisti pipirais; tačiau nepatartina baklažanus auginti arti pomidorų. Laimei, mūsų sodininkai dažnai visiškai susilaiko nuo baklažanų auginimo ir taip sumažina galimus rūpesčius. Tuo atveju, kai šiltnamis yra atskiras, tačiau didelis plotas, o sklypai yra išdėstyti trišalėje konfigūracijoje, protingiausia būtų auginti agurkus centrinėje lysvėje, o šalia esančias lysves paskirstyti kitoms kultūroms.

Darniai susimaišė daržovių asorti.

Žaliuojančiame šiltnamio prieglobstyje klesti daugybė daržovių, įskaitant garsiuosius kopūstus. Norint auginti šį gerbiamą augalą, reikia palaikyti optimalią +20 °C temperatūrą, kad būtų galima anksti sodinti, kai baigiasi balandžio mėn. Kopūstai, saulės šviesos ir drėgmės žinovai, už kruopščią priežiūrą apdovanoja ankstyvą vasaros derlių. Be to, kartu su kopūstais galima auginti puikų žalumynų asortimentą, pavyzdžiui, salotas, kalendras, petražoles, salierus, krapus ir agurkus, kurių kiekvienas atranda harmoniją šiltnamio globoje. Tačiau reikia būti atsargiems, jei į šią žaliuojančią karalystę norime įvesti pomidorus, nes krapai ir pankoliai yra prasti šių ryškių vaisių kompanionai. Tačiau nebijokite, nes kopūstai ir pomidorai ras paguodą vieni kitų draugijoje, ypač pasibaigus ankstyvam kopūstų derliui, užleisdami vietą vešliųjų pomidorų nokinimui.

Apsaugotose šiltnamio ribose vilioja klesti ridikėlių ir ankstyvųjų agurkų augimas. Balandžio mėnesiui artėjant į pabaigą, galima pradėti nuostabią užduotį sodinti agurkų sodinukus ir nekantriai laukti pirmojo sultingų vaisių skonio, kai mums išauš vasara. Tačiau svarbu pažymėti, kad agurkai, kaip ir jų botaniniai broliai, mėgsta šilumą ir drėgmę, todėl juos reikia kruopščiai auginti. Tačiau jų reikalavimai šiek tiek skiriasi, nes pradiniais agurkų augimo tarpsniais šiltnamį reikia vėdinti dažniau, nes jie trokšta gaivinančių gryno oro gūsių. Taigi tam reikia apgalvotai parinkti šilčiausias pavasario dienas. Stebėtina, kad kornišonai yra maloniai nepretenzingi, harmoningai klesti kartu su daugybe žaliuojančių kompanionų, tokių kaip žalumynai, pupelės, kukurūzai ir ridikai. Deja, kuklus kornišonas reikalauja daug erdvės, kad galėtų visiškai klestėti savo botaniniu spindesiu.

Patiko? Pasidalink