Amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos, labai gražus kambarinis augalas su žemyn nukarusiais, blyškiai žaliais lapais ir kvapiais, baltais, rožiniais ir rausvai violetiniais žiedais

Krinas (Crinum) – labai gražus kambarinis augalas

Gėlės

Amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos, labai gražus kambarinis augalas su žemyn nukarusiais, blyškiai žaliais lapais ir kvapiais, baltais, rožiniais ir rausvai violetiniais žiedais, primenančiais lelijos žiedus. Krinas turi stambų, šviesų svogūną ir daug mėsingų, storų šaknų, kurioms reikia plataus vazono. Balzganas, stambus žiedkotis išauga iš svogūno šono.

Krinas laikomas saulėtame kambaryje prieš langą. Žiemą jis paprastai nemeta lapų ir kambaryje gali būti laikomas kaip visad žaliuojantis augalas. Tačiau rudenį, mažiau laistant, jo lapai suglemba ir sudžiūsta. Tokiu atveju krinas išnešamas į sausą, vėsią patalpą, kurioje laikomas per visą žiemą.

Gloksinija (Gloxinia) – Brazilijos miškų gumbinis augalas

Pavasarį, kai svogūnai pradeda leisti daigus, jie persodinami į žemių mišinį, sudarytą lygiomis dalimis iš veleninės, durpinės arba lapinės žemės ir atitinkamo kiekio smėlio. Tokiu būdu auginamas ilgažiedis krinas C. longiflorum Vilmor., kuris žydi liepos-rugpjūčio mėnesiais. Krinas veisiamas svogūnėliais, kurie, jį persodinant, atskiriami nuo motininio svogūno.

Grožis ir vaistas: kambariniai augalai, kurie gydo, valo orą ir pakelia

Patiko? Pasidalink