Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiltnamio statyba yra paprastas dalykas

STATYBA - REMONTAS

Šiltnamis yra gana sudėtinga struktūra.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiltnamio statyba yra paprastas dalykas. Bet taip nėra. Pirmiausia turime išsiaiškinti, kokio šiltnamio norime. Ar jis turėtų būti pagamintas iš stiklo, polietileno ar polikarbonato lakštų? Taigi turime atlikti keletą skaičiavimų ir pasirinkti geriausią variantą.

Polietileno šiltnamis

Polietileniniai šiltnamiai Lietuvoje vis dar populiarūs. Geriausia yra tai, kad jie yra labai įperkami ir juos gali susidėti beveik kiekvienas, žinantis, kaip elgtis su plaktuku ar replėmis.

Norėdami pastatyti šiltnamį, jums reikės polietileno plėvelės ir plastikinių vamzdžių. Polietilenas yra pigiausias šiltnamio dengimo variantas, tačiau jis nėra pats patvariausias. Plonesnė plėvelė gali trukti tik vieną sezoną. O jei žiemą daug sninga, gali tekti keisti ir dangą, ir kai kurias atramines konstrukcijas, nes nutrūkusius plastikinius vamzdžius taisyti gali būti sudėtinga.

Renkantis polietileno plėvelę, pagrindinis dalykas, į kurį žiūrime, yra tankis, matuojamas mikronais. Iš esmės, kuo didesnis tankis, tuo storesnė ir sunkesnė plėvelė. Parduotuvėse dažniausiai galima rasti plėvelių, kurių tankis yra nuo 80 iki 200 mikronų. Ploniausios ir storiausios plėvelės turi didelį svorio ir kainos skirtumą – tai maždaug pusė. Dažniausiai gauname 6 metrų pločio plėvelę, todėl perkame tiek, kad uždengtų visą statomą šiltnamį ir dar kelis metrus galams.

Sunkiausias variantas būtų polietileno plėvelė, sutvirtinta specialiu audiniu. Taip pat yra daugiasluoksnių plėvelių, kurios taip pat yra gana stiprios. Bet, deja, jie yra daug brangesni nei įprasta polietileno plėvelė. Nebent jums pasiseks ir statybų aikštelėse rasite pigų.

Taip pat perkame plastikinius vamzdžius šiltnamio karkasui statyti. Paprastai jie yra apie 6 m ilgio, o jums reikės vieno kiekvienam šiltnamio ilgio metrui. Šių vamzdžių kaina gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir plastiko rūšies – nuo ​​kelių iki keliolikos litų. Jei pasirinksite baltus vamzdžius, puiku, nes jums nereikės jų dažyti kas kelerius metus. Bet jei renkatės įprastus, pagamintus iš juodo plastiko, į bendrą sąmatą būtinai įtraukite bent vieną skardinę baltų dažų. Priešingu atveju juodi vamzdžiai labai įkais nuo saulės, todėl polietileno plėvelė išsilydys tose vietose, kur ji labiausiai tinka.

Viskas? Na, ne viskas. Net pagrindiniam šiltnamiui reikia pamatų. Tačiau nesijaudinkite, jums nereikia prabangaus betoninio pagrindo. Tiesiog paimkite keletą tvirtų lentų ir įklijuokite jas į žemę. Nereikia sulaužyti pinigų šiuo klausimu. Taip pat nepamirškite pasiimti metalinių kuoliukų.

Įsmeigsime juos į žemę prie pamatų lentų, o ant išsikišusių strypų priklijuosime plastikines šiltnamio atramas. Gali būti gera idėja į šiuos vamzdžius įdėti šiek tiek armatūros. Jei žiemą yra tona sniego, strypai neleis šiltnamiui sugriūti. Aš turiu galvoje, kad ne visi gali nuolat išbėgti į sodą kasti sniego kaskart jam išpilant.

Ar tai viskas? Dar ne. Šiltnamio pagrindo lentas teks sutvirtinti metaliniais kampais, o plastikiniams vamzdžiams, laikantiems karkasą, sutvirtinti specialius išgaubtus metalinius tvirtinimo elementus. Įsitikinkite, kad po ranka turite daug medvaržčių. Dar geriau, jei turite atsuktuvą su baterijomis, kitaip turėsite įdėti rimtų pastangų naudojant įprastą atsuktuvą (venkite naudoti vinių).

Visas ilgas šiltnamio karkaso lentas ir juodus plastikinius vamzdžius būtinai nudažykite baltais dažais. Kadangi šiltnamyje visada yra šiek tiek drėgmės, nudažę lentas ir pagrindo lentas jos tarnaus kur kas ilgiau.

Kuriame šiltnamį: tikrai sunkus sprendimas. Stiklinis šiltnamis yra daug gražesnis nei polietileninis.

stiklinis šiltnamis

Daug kas gerai pagalvoję nusprendžia, kad šiais laikais stiklinio šiltnamio statyti nebeapsimoka. Vien gelžbetoniniai pamatai gali kainuoti nuo kelių šimtų iki per tūkstantį litų. Ir tai ne tik pamatai, net jei bandėme sutaupyti naudodami pigius gelžbetoninius stulpus, betoninius bortelius ar senus geležinkelininkų medinius pabėgius. Tiesa, šiuolaikiniams lengviems aliuminio šiltnamiams betoninių pamatų nereikia. Paprastai gamintojai kaip pagrindą pateikia storą cinkuotą lakštą, teigdami, kad to užtenka. Tačiau bėda ta, kad tokio šiltnamio per žiemą negalima palikti bendrijos sode ar privačioje valdoje – jis bus pavogtas.

Taigi įsivaizduokite, kad betoniniai pamatai jau padaryti ir turime visus reikalingus stiklo lakštus (kainuoja apie keliolika litų). Dabar išsiaiškinkime, kiek kainuos medinės konstrukcijos. Pastatyti šiltnamį su metalinėmis konstrukcijomis įmanoma tik tuomet, jei tėvų ar uošvių sode užklystate už kokių metalinių kampinių juostų – kitu atveju vien metalui išlaidos pakils į viršų.

Taigi eiliniai sodininkai šiais laikais gali tik pasvajoti apie metalinį šiltnamį. Medinės konstrukcijos karkasui tikrai pigesnės, bet vis tiek kainuoja kelis šimtus litų. Be to, jį pastatyti sunkiau nei polietileninį šiltnamį. Jums netgi gali tekti pasamdyti ką nors, kad tai padarytų už jus, o tai padidina išlaidas. O ir stiklo įdėjimas į rėmus – subtilus ir svarbus procesas.

Stikliniai šiltnamiai yra gana kieti, bet jūs turite išlaikyti juos geros formos. Jei nesate atsargūs su savo įrankiais, gali tekti kasmet pakeisti daugybę stiklo plokščių. Puikus stiklinių šiltnamių dalykas yra tas, kad jie blokuoja tuos atšiaurius UV spindulius. Tačiau jie taip pat nepraleidžia naudingo tų spindulių spektro. Kai kurie sodininkai netgi uždeda ant stiklo kalkių, kad apsaugotų savo augalus nuo saulės spindulių nudegimo.

Stiklo šiltnamiai, kaip ir polietileniniai, nesilaiko storo sniego sluoksnio. Tereikia gero snygio, po kurio seka nedidelis lietus (dėl to sniegas dar sunkesnis), ir net metaliniai šių šiltnamių karkasai pradeda lenktis nuo svorio, todėl dūžta didžioji dalis stiklo. Atstatyti polietileninį šiltnamį po tokios nelaimės yra gana paprasta ir pigu, tačiau stiklinius šiltnamius sutvarkyti dažniausiai per brangu.

Renkame šiltnamį, o tai buvo sunkus sprendimas. Bet laimei, kadangi polikarbonatas yra itin patvarus, kruša jam nepakenks.

Polikarbonato šiltnamis

Galbūt norėsite įsigyti polikarbonato lakštų šiltnamį. Jie puikiai tinka mūsų klimatui. Šie šiltnamiai turi aliuminio rėmus, kurie yra skirti atlaikyti stiprų sniegą, vėją ir net krušą. Be to, aliuminio rėmai iš esmės yra nesunaikinami. Šiltnamiai padengti UV spinduliams atsparia 6 mm storio polikarbonato danga iš Vokietijos. Jis praleidžia daugiau nei 80% šviesos, todėl turėsite apie 20% daugiau šviesos nei įprastame polietileniniame šiltnamyje.

Polikarbonatas yra ypač tvirtas, todėl jokia kruša negali pakenkti šiam šiltnamiui. Dvigubų sienelių lakšto konstrukcija turi oro kanalus, kurie palaiko tvirtumą ir gerą izoliaciją, tolygiai paskirstydami šviesą. Polikarbonato lakšto konstrukcija išlenkia saulės spindulius, todėl vasarą nereikia daryti šešėlio.

Šiuose šiltnamiuose stoglangiai skirti orui įsileisti, durys lengvai atidaromos, o ant stogo įrengti latakai lietaus vandeniui. Polikarbonato lakštuose yra specialių dalykų, kurie naktį palaiko šilumą. Su dvisieniais lakštais galite sutaupyti iki 30 procentų daugiau šilumos nei su stikliniais šiltnamiais.

Jums nereikia nieko samdyti ar atlikti sudėtingų užduočių, kad sukurtumėte šį šiltnamio rinkinį. Net jei nesate patyrę ūkininkavimo srityje, galite lengvai jį surinkti su šeima vos per kelias valandas. Tačiau vienintelis šio šiltnamio trūkumas yra kaina. Mažas 15 m2 ploto (kaip 6,72 x 2,27 x 2 m) kainuoja apie 1 tūkstantį eurų, o didesni – dar brangesni. Tai gana brangu, tiesą sakant.

Toks šiltnamis kur kas brangesnis už polietileną ir mažiausiai tūkstančiu litų už stiklą. Be to, jį galite statyti tik tose vietose, kur žmonės gyvena ištisus metus. Kitu atveju pavasarį ten, kur anksčiau buvo polikarbonatinis šiltnamis, pamatysi tik suspaustos žemės lopinėlį.

Patiko? Pasidalink